Jak Sprawdzić, czy materiały z których są wykonane zabawki są bezpieczne?

Jak Sprawdzić, czy materiały z których są wykonane zabawki są bezpieczne?

Rodzice, pomóżcie dzieciom nauczyć się identyfikować różnice między zabawkami a narzędziami do nauki. Wyjaśnij im, że zabawki to rzeczy, którymi dzieci uwielbiają się bawić.

Zabawka nie jest zabawką, jeśli nie służy celowi. Nauka zabawek może pomóc dzieciom uczyć się podczas zabawy. Zabawka musi jednak być zabawna do zabawy, bezpieczna dla dzieci i przyjemna dla rodziców do oglądania.

Urazy związane z zabawką obejmują rany szarpane jamy ustnej lub rąk, złamane palce, urazy nadgarstka, urazy ramienia itp. Zawsze sprawdzić zabawki przed pozwoleniem dziecku do zabawy z nimi. Należy przestrzegać instrukcji bezpieczeństwa produkcji.

Plastikowe zabawki mogą spowodować uszkodzenie ucha, jeśli zostaną połknięte. Pęknięcia, ryzyko zadławienia i chemikalia mogą powodować uszkodzenia skóry i oczu. Aby zapewnić bezpieczeństwo, rodzice powinni regularnie sprawdzać swoje zabawki.

Zabawki, które się poruszają, powinny mieć przy sobie urządzenie zabezpieczające, które powstrzymuje je przed toczeniem się. Częstym tego przykładem jest technologia Soft-stop.

Należy pamiętać, że dzieci są ciekawi wszystkiego, w tym samochodów, tuneli i tuneli, które się poruszają, ale będzie zdezorientowany, jeśli zobaczą zabawki, takie jak poruszające się samochody. Niektóre przykłady ruchomych zabawek, które należy zachować w bezpiecznym miejscu to rydwan króla, domek dla lalek, łóżko dla dzieci i wóz.

Wypadki się zdarzają, więc kiedy twoje dziecko zacznie cierpieć z powodu urazu, natychmiast zwróć się do lekarza. W ten sposób można zapobiec trwałym uszkodzeniom i zakłopotaniu. Lekarz doradzi, w jaki sposób zapewnić dziecku bezpieczeństwo, a także poinformuje, jaki rodzaj zabawki może powodować dyskomfort dziecka.

Upewnij się, że pokój dziecka jest zabezpieczony przed dziećmi. Nie chcesz umieścić ulubionego pluszaka swojego dziecka w szafce kuchennej. To samo dotyczy wypchanych zwierząt, które mogą nie stanowić zagrożenia. Jedyne, co powinno być w zasięgu ręki, to agrafka Twojego dziecka.

Dzieci są ciekawe, więc upewnij się, że nauczysz je, jak dostrzec niebezpieczne obiekty. Naucz ich, że każdy obiekt, który brzmi głośno lub wygląda niebezpiecznie powinien zostać natychmiast zgłoszony. Dzieci szybko nauczą się różnicy między tymi dwoma i gdzie znaleźć zabawki do zabawy, że nie zaszkodzi im.

Zabawki, które są narażone na działanie śliny, zwłaszcza zabawki, które mają w sobie rzeczy, które mogą się zepsuć, może prowadzić do ciężkich zakażeń i chorób języka dziecka. Więc graj bezpiecznie i nigdy nie pozwól dziecku dotykać tych zabawek. Ponadto należy unikać stosowania mokrych chusteczek lub pasty do zębów do czyszczenia wnętrza zabawki, ponieważ może ona zanieczyszczać powietrze.

Zabawki, które mają części, które mogą się oderwać i zostać połknięte, nigdy nie powinny być używane przez dzieci. Jeśli istnieje potrzeba czyszczenia zabawki, wziąć chusteczkę lub kawałek ręcznika papierowego i wytrzeć zabawkę najpierw. To utrzyma zabawkę w czystości.

Zabawka z instrukcjami jest zawsze bezpieczniejsza niż zabawka, z którą nie wiesz, jak się bawić. Pomóż dziecku nauczyć się grać z ich zabawkami, aby mogły nauczyć się korzystać z bezpieczeństwa. Pomóż dziecku być dobrze zaokrąglone dziecko, które jest zabawne być wokół.